Kontrast
Rozmiar czcionki
Mapa strony
Szukaj na stronie

Zumba


                     ZAJĘCIA ZUMBY

 Prowadzenie aktywnego tryby życia to nie tylko moda, ale również inwestycja we własne zdrowie i zdolności. Regularne dbanie o kondycję przeradza się często w zdrowy nawyk, który przynosi tyle korzyści, że trudno z niego zrezygnować.
Standardowe zajęcia Zumby Fitness bazują na wykonywaniu choreografii do muzyki latynoamerykańskiej i międzynarodowej. Ponadto wykorzystywane są tu podstawowe zasady aerobiku,treningu interwałowego oraz oporowego, co w konsekwencji maksymalizuje wydatek energetyczny, stymuluje układ krążenia oraz modeluje sylwetkę.
Stosowane podczas sesji treningowych kroki taneczne są łatwe do opanowania i zapamiętania.

                  ZUMBA- spalanie kalorii i trening

 Zumba stanowi intensywny trening, podczas którego angażujemy do pracy wiele grup mięśniowych, a co za tym idzie spalamy dużą liczbę kalorii. Co więcej, podczas zajęć wykorzystywane są ruchy, które wymagają kontroli i stabilizacji mięśni brzucha i pleców. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż Zumba przez różnorodność ruchów mocno angażuje do pracy górne partie tułowia - szczególnie ramiona. Uczestnicy często zauważają dużą poprawę w tych partiach ciała. Jeśli chodzi o utratę wagi, to tak jak w przypadku każdego innego programu treningowego, systematyczna frekwencja wraz z racjonalnym i prawidłowo skomponowanym modelem odżywiania zwiększa prawdopodobieństwo utraty wagi.
Zapraszamy wszystkich chętnych do ZUMBOWANIA razem z nami.