Kontrast
Rozmiar czcionki
Mapa strony
Szukaj na stronie

Mikołajkowe zajęcia plastyczne

6 grudnia w naszej świetlicy rozbłyśnie choinka i zacznie się świąteczny nastrój, na który czekamy przez cały rok. Wtedy już naprawdę da się poczuć magię świąt. Święty Mikołaj to postać uwielbiana przez dzieci. Dzieci bardzo chętnie tworzą wizerunek Świętego i wszystko co jest z nim związane.

Z tej okazji przygotowaliśmy naszych dzieciaczków trochę inspiracji na prace plastyczne. Jak napisać list do Świętego Mikołaja? Jak zrobić Mikołaja na różne sposoby? To nasz dzisiejszy temat!

Piszemy list do Świętego Mikołaja:

List do Mikołaja napisany odpowiednio ma zagwarantować dzieciom otrzymanie wymarzonych prezentów, a może nawet zwrotny list od samego Świętego. Podpowiadamy jak napisać z dzieckiem list do Mikołaja zgodnie z wzorem i gdzie go wysłać.

Wiadomość do świętego Mikołaja powinna być krótka i zawierać listę wymarzonych prezentów. Pisząc list do Świętego, przeprowadziłyśmy rozmowę z dziećmi ,aby zastanowiły się przez chwilkę, o czym właśnie marzą. Dziecko, które nie potrafiło napisać swoje prośby przedstawiło w postaci rysunków. Gotowa wiadomość została włożona do zaadresowanej  koperty, a wielką radochą okazało się przyklejanie znaczków i stawianie pieczątek.

Mikołaj na różne sposoby;

Z papierowego talerzyka odcinamy fragment, który będzie wąsami Mikołaja lub wąsy robimy z wacika kosmetycznego przecinając go na pół. Z beżowego papieru wycinamy kółko wielkości dna talerzyka i przyklejamy na dno talerzyka – powstanie w ten sposób twarz Mikołaja. Do tej twarzy przyklejamy w odpowiednim miejscu wcześniej przygotowane wąsy. W odpowiednich miejscach do twarzy przyklejamy oczy i nos.

Z czerwonego, ozdobnego papieru wycinamy czapkę Mikołaja. Z wacika waty  przyklejamy  pompon do czapki  i pozostałe elementy ozdobne.

W ten sposób powstanie nam na talerzyku papierowym głowa Mikołaja. Podczas zajęć dzieci wykonały postać Mikołaja na trzy różne sposoby.

Oto efekty naszej pracy.