Kontrast
Rozmiar czcionki
Mapa strony
Szukaj na stronie

Pieczemy pankejki (pancakes)

Po raz kolejny dzieci bardzo chętnie wzięły udział w zajęciach kulinarnych. Na hasło, że tematem zajęć są pankejki było bardzo dużo chętnych do pomocy. Pieczenie placków sprawiło dla nich ogromna przyjemność. Rozmawiając   z dziećmi wynikało, że wiele z nich w domu uczestnicy w kuchennych zmaganiach  takie czynności nie są im obce.

 Zwykle wspólne przygotowanie potraw kończy się spożywaniem posiłku w miłej i radosnej atmosferze. Dzięki takim zajęciom dzieci nabywają umiejętności przygotowywania różnych smakołyków jak zyskują wiarę we własne możliwości i dlatego warto zachęcać je do uczestniczenia w takich działaniach.

 Upieczone placuszki podawaj na ciepło z ulubionymi dodatkami np:jogurtem, miodem, syropem klonowym, roztopioną czekoladą oraz owocami.  

               Oto przepis...

      Pankejki

1 i 1/4 szklanki mąki 

1 łyżeczka proszku do pieczenia

1 łyżka cukru

1 szklanka mleka lub maślanki

1 jajko

40 g. roztopionego masła lub 1 łyżka oleju

szczypta soli 

 

   Ciasto:
Sposób przygotowania:

 Najpierw przesiej do miski wszystkie sypkie składniki i wymieszaj je ze sobą widelcem. Dodaj rozbełtane jajko oraz mleko. Zmiksuj wszystko na gładką masę, a na sam koniec dodaj rozpuszczone masło.

Odstaw ciasto na około 15 min, a w tym czasie przygotuj dodatki do naleśników i rozgrzej patelnię. Smaż pankejki na suchej patelni teflonowej (tłuszcz znajduje się w cieście).