Kontrast
Rozmiar czcionki
Mapa strony
Szukaj na stronie

Koncert Kolęd i Pastorałek 2024 w wykonaniu naszych talentów.

21 stycznia (niedziela) w naszej gminie  odbył się po raz kolejny, można by powiedzieć wpisany już w tradycję "Koncert kolęd i pastorałek". Zarówno mieszkańcy, jak i liczni goście spoza naszych regionów spotykają się co roku, aby powtórnie poczuć magię pięknych Świąt Bożego Narodzenia.

Tradycją tego miejsca stało się wspólne kolędowanie, dlatego corocznie spotykamy się i podtrzymujemy polską tradycję. I chociaż święta już za nami, ale śpiewanie kolęd to cudowny, magiczny czas. Ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze chętnie będą wracać.   

Podczas tegorocznej imprezy wystąpił Chór parafialny -ze Zbigniewem Kulesza na czele, schola przy Kościele pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Kuleszach Kościelnych -przygotowana przez księdza wikariusza -Grzegorza Stankowskiego., Zespół ,,Kulesianki Band"- na czele z kierownikiem zespołu Andrzejem Krajewskim,. Zaśpiewali wiele pięknych kolęd, wprowadzili gości w atmosferę Świąt, ich wielką magię, jednakże największe wrażenie wśród publiczności wzbudziły występy dzieci oraz młodzieży, która trenowała i przygotowywała się w Szkole Podstawowej w Kuleszach Kościelnych oraz w Centrum Kulturalno- Edukacyjnym pod okiem pani Moniki Kulesza. Pokazały na co je stać w 100 % zarówno wokalnie, jak i tanecznie, gdzie do występu tanecznego przygotowała dzieci -Małgorzata Makowska. Kolędy i Pastorałki przez nie wykonywane wprowadziły uczestników w rytm zabawy, a taniec Aniołów wzbudził zdziwienie i zachwyt wielu osób.

W tym roku panie z KGW,,Kulesianki" zaśpiewały wspólnie z ,,Małymi Kulesiankami" ,,Pasterałkę od serca do ucha"- występ, który łączy pokolenia. Mamy nadzieję, że ten występ to początek, muzycznej współpracy.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom wspaniałych występów.