Kontrast
Rozmiar czcionki
Mapa strony
Szukaj na stronie

"Ziołowy Zakątek "- czyli IX Wysokomazowiecki Piknik Seniorów

  

 

W dniu 21.06.2017 r. w Gospodarstwie Agroturystycznym „Ziołowy Zakątek” w Korycinach odbyła się impreza kulturalna pod nazwą „IX Wysokomazowiecki Piknik Seniorów”. Na tegoroczną edycję pikniku przybyły wszystkie kluby seniora działające przy ośrodkach kultury naszego powiatu.

Rdzenni mieszkańcy Podlasia słyną z tego, że od pokoleń zbierają rośliny lecznicze, a „Ziołowy Zakątek” to urokliwe miejsce, gdzie wciąż żywa jest tradycja zielarska. Klub Seniora w Kuleszach Kościelnych z wielką chęcią i zaangażowaniem wziął udział w wyżej wymienionej imprezie. Wir imprezy tak bardzo ciągnął wszystkich seniorów, że niemal od razu zapomnieli o troskach dnia codziennego, oderwali się od zgiełku cywilizacji i rozkoszowali się krajobrazem malowniczych pól i lasów. Podczas spotkania odbyły się: zwiedzanie „Podlaskiego Ogrodu Ziołowego”, występy artystyczne seniorów, wspólne biesiadowanie, i zabawa taneczna. Nasi Seniorzy wykazali się niezwykłymi zdolnościami muzycznymi, nie zabrakło także naszej „gminnej poezji”. Z łatwością „porwali” do zabawy i śpiewu wszystkich uczestników pikniku, a pomogły im w tym piosenki takie jak :”Hekla” czy „Stoi grusza w polu”.

Muzyka płynąca z akordeonów, saksofonu i skrzypiec zachęciła wszystkich do wspólnego śpiewania piosenek z dawnych lat. Wspólna zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Zatem nie jest prawdą, iż świetnie i żywiołowo bawi się tylko młodzież. Nasi seniorzy po raz kolejny udowodnili, że nie są gorsi i maja w sobie siłę !