Kontrast
Rozmiar czcionki
Mapa strony
Szukaj na stronie

Spotkanie przy wielkanocnym stole

1 kwietnia członkowie Klubu Seniora "Młodzi Duchem" zorganizowali tradycyjne spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Seniorzy i zaproszeni goście - sekretarz Gminy Kulesze Kościelne Marzena Frankowska oraz kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Kuleszach Kościelnych Justyna Kulesza - zasiedli do świątecznie udekorowanego, a zarazem syto zastawionego  stołu, na którym królowały oczywiście tradycyjne potrawy wielkanocne, takie jak: żurek, biała kiełbasa, jajka, ćwikła, sałatka jarzynowa, śledzie. Nie zabrakło również  mazurków  i babek  wielkanocnych. Podzielono się tzw. symbolicznym jajeczkiem, złożono serdeczne życzenia i rozpoczęła się prawdziwa uczta zarówno dla podniebienia, jak i dla ducha.  Podczas "biesiadowania" uczestnicy prowadzili rozmowy na wiele tematów.  Z  miłą chęcią wspominali dawne lata, opowiadali o tradycjach i zwyczajach  wielkanocnych panujących w ich rodzinnych domach, dzielili się przepisami, doświadczeniami. Nie zabrakło także odrobiny humoru, żartów, które swoją drogą jeden z Seniorów zapisywał będąc jeszcze w wojsku. 

Seniorzy spędzili ten  sobotni wieczór niczym jedna wielka kochająca się rodzina, która spotyka się w każde Święta aby być razem, przeżyć ich magię wspólnie, cieszyć się tym, że mają siebie nawzajem i mogą na siebie zawsze liczyć.