Kontrast
Rozmiar czcionki
Mapa strony
Szukaj na stronie

Seniorzy zwiedzają miasta silnie związane z morzem - Gdańsk i Krynica Morska

Wakacje w pełni, piękna pogoda zatem Seniorzy postanowili wyjechać- co prawda tylko na dwa dni – i odpocząć nad wodą. Udali się do miasta mocno związanego z morzem i kulturą Polski, a mianowicie Gdańska oraz miejscowości turystycznej z portem morskim – Krynicy Morskiej.

Słońce, świeże powietrze oraz liczne atrakcje pozwoliły choć na chwilę zapomnieć o życiu codziennym i się zrelaksować. Co prawda z uroków lata można korzystać na co dzień, ale możliwość odwiedzenia szerokich, czystych i piaszczystych plaż, pospacerowania po Molo w Brzeźnie czy udania się w rejs statkiem jeszcze bardziej zachęca do letniego odpoczynku. Seniorzy z wielką chęcią i przyjemnością spędzali czas nad wodą, kąpali się, opalali, spacerowali po plaży, podziwiali charakterystyczne dla Krynicy Morskiej malownicze wydmy, np. Wielbłądzi Grzbiet. Podczas wypoczynku pozwalali sobie na zupełne lenistwo, ,,oderwanie się” od rzeczywistości, jak również bawiąc się we własnym gronie, spędzając czas razem. Leczniczy klimat przypadł im do gustu, woda pozwoliła na całkowite odprężenie, jednak nie zapomnieli o licznych atrakcjach czekających na nich w miastach.

Będąc w Gdańsku spełnili swój niejako patriotyczny obowiązek i odwiedzili Westerplatte – miejsce gdzie rozpoczęła się II Wojna Światowa, Stocznię Gdańską, wybudowane w miejscu, gdzie w czasach komunizmu narodziła się największa społeczna inicjatywa w Polsce (Solidarność) Europejskie Centrum Solidarności i znajdujący się zaledwie kilkaset metrów dalej budynek Muzeum II Wojny Światowej. Z kolei podczas spacerów ulicami Starego Miasta zobaczyli m.in. fontannę Neptuna (obiekt symboliczny dla miasta, przedstawiający Boga Mórz), Bazylikę Mariacką, Muzeum Bursztynu, Dwór Artusa, ratusz, Długi Targ, liczne i charakterystyczne dla miasta Bramy, Pomnik Trzech Krzyży.

Zwiedzając Krynicę Morską mieli natomiast możliwość obejrzenia i zapoznania się z historią m.in. Latarni Morskiej, zamku w Malborku i znajdującego się w sąsiednich Kątach Rybackich –Rezerwatu Kormoranów. Z racji tego, że lądowa część miasta położona jest w całości w Parku Krajobrazowym ,,Mierzeja Wiślana” Seniorzy podziwiali niezwykłą przyrodę: 200-letnie buki, dęby, świerki, olchy oraz niektóre, ze znajdujących się tam 270 gatunków, ptaki chronione – bielik, bocian czarny, drozd, dzięcioł, myszołów.


,,Młodzi duchem” jak zwykle udali się na wycieczkę krótką, ale niezwykle ciekawą, pełną przyjemności, zabawy, różnego rodzaju atrakcji. Odpoczęli, a zarazem zwiedzili wiele miejsc tak charakterystycznych i ważnych dla Polski i jej historii. Humor nie opuszczał ich nawet na chwilę, wszyscy miło spędzili czas, udowodnili, że są prawdziwymi przyjaciółmi, którzy mimo swojego wieku potrafią żyć tzw. pełnią życia.