Kontrast
Rozmiar czcionki
Mapa strony
Szukaj na stronie

Seniorzy zwiedzają jedyne na świecie miejsce występowania krzemienia pasiastego - Sandomierz

Końcówka września, jesień zbliża się tzw. "pełną parą", dni stają się coraz krótsze i chłodniejsze, Panie zazwyczaj przygotowują przetwory na zimę, ale drobne przeszkody nie wpłynęły negatywnie na naszych Seniorów. Po raz kolejny znaleźli chęć i siłę na wyjazd poza granice naszej gminy. Tym razem zainspirowało ich piękne miasto, które dla wielu kojarzy się z serialem "Ojciec Mateusz", a więc do Sandomierza.

Mimo, iż pogoda nie była najpiękniejsza Seniorzy bawili się dobrze, wrócili zadowoleni i wypoczęci. Po raz kolejny zwiedzili wiele ciekawych miejsc, zapoznali z historią okolicy czy też spróbowali wielu lokalnych specjałów prezentowanych na tzw. Małym Rynku (sandomierski cydr, krówki, podpiwek, sok tłoczony z jabłek). Podczas spacerów ulicami miasta, nietypowym - spadzistym Rynkiem Seniorzy podziwiali uroki Sandomierza: kolorowe kamienice, figurę Matki Boskiej, studnię miejską czy też Bazylikę Katedralną.

Miłośnicy historii i legend mają do pokonania 470 m na różnych wysokościach podczas spaceru Podziemną Trasą Turystyczną, ale jak się okazuje naprawdę warto. Dzięki drobnemu wysiłkowi można poznać niecodzienną historię miasta. Z kolei sprzymierzeńcy przyrody oraz romantycy mogą wieczorami podziwiać malownicze zachody słońca w Górach Pieprzowych bądź spacerować wąwozem lessowym doceniając fantastyczne kształty korzeni drzew liściastych.

"Młodzi Duchem" odwiedzili miejsca dla wielu znane z popularnego serialu. Po raz kolejny wybrali świetne miejsce na drobną przerwę, chwilę odpoczynku, wspólną zabawę. Zintegrowali się, aby się wspierać, wspólnie działać i to właśnie robią podczas każdego wyjazdu czy też spotkania.