Muzeum Pamięci Sybiru i seans w kinie

16 listopada Seniorzy spędzili w stolicy naszego województwa - Białymstoku. Jednodniowy można by powiedzieć  tzw. "wypad poza wieś :)"  rozpoczęli od zwiedzania ulokowanego w jednym z przedwojennych magazynów wojskowych - Muzeum Pamięci Sybiru. To właśnie tam w latach 1940-1941 oraz 1944 r. Sowieci ładowali do wagonów mieszkańców Białostocczyzny aby deportować ich na Sybir.

Podczas spaceru po Muzeum, zapoznawania się z historią jeńców, więźniów, zesłańców, deportowanych oraz tych, którzy szli tam dobrowolnie Seniorzy obserwowali na pozór zwykłe przedmioty, ale jednocześnie skrywające w sobie niezwykłe emocje. Pokazujące tajemniczy i piękny, a jednocześnie okrutny i bezwzględny Sybir. Była to niezwykle emocjonująca wycieczka, zatem aby się odprężyć i zapomnieć o niepowodzeniach i troskach, które niesie nam los, uczestnicy wycieczki przekąsili coś słodkiego i ruszyli do kina na bożonarodzeniową opowieść-  komedię romantyczną "Uwierz w Mikołaja". Nie ma nic piękniejszego niż magia świąt i magia miłości oraz trochę śmiechu i rozluźnienia na długi jesienny wieczór.