Kontrast
Rozmiar czcionki
Mapa strony
Szukaj na stronie

Bal karnawałowy "Młodzi duchem"

 

8 lutego 2020 r. członkowie Klubu Seniora "Młodzi duchem” wraz z zaproszonymi przez nich gośćmi bawili się podczas karnawałowego balu przebierańców.

Bal rozpoczął przewodniczący, który powitał wszystkich przybyłych, życzył miłej zabawy oraz zaprosił do – tradycyjnego, będącego pamiątką na przyszłe lata – wspólnego zdjęcia. A trzeba przyznać, że jest co wspominać, z czego się pośmiać, a przede wszystkim pochwalić się bliskim swoją wyobraźnią. Zanim przyszła pora na zabawę wiele uśmiechu na twarzy wywołało oglądanie poszczególnych kreacji.

Uczestnicy przygotowali piękne przebrania, nie zabrakło kolorowych, oryginalnych, niezwykle wymyślnych stroi. Niektórzy podeszli do sprawy z tak wielką fantazją, że byli wręcz nierozpoznawani przez innych. Na parkiecie można było spotkać zarówno postaci z bajek, jak i z historii czy też życia codziennego. W rytmie starych szlagierów i współczesnych hitów z dyskoteki bawili się m.in.: Rumcajs z żoną Hanką, Juliusz Cezar, Pani Jesień, Czarownica, Indianin, Biedronki, damy z dawnych lat, Skrzaty, Ksiądz, Zakonnica i wiele innych.

Zaczęło się od kilku fotek i śmiechu, a później przyszła pora na etap śpiewów, zabaw i tańców. Szaleństwa nie było końca, impreza tętniła życiem. Wszystkim dopisywał doskonały humor, uśmiech nie schodził z twarzy, w sercach panowała radość. Prawdą okazują się słowa Paulo Coelho, który twierdził , że : "Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce”.

Seniorzy lubią i potrafią się bawić, a kilka chwil spędzonych w wspólnym gronie pomaga oderwać się od rzeczywistości i trudnościach dnia codziennego. "Każdy problem świata może być zaćmiony tańcem”.