Kontrast
Rozmiar czcionki
Mapa strony
Szukaj na stronie

Festyn św. Bartłomieja 2015

Niedziela 16 sierpnia 2015 - na zewnątrz panuje piękna pogoda, słońce mocno grzeje już od rana, na niebie ani jednej deszczowej chmury…uff, co za ulga! Przecież dziś jest wielki dzień! To właśnie dziś odbywa się coroczny Festyn Św. Bartłomieja !!!  Organizatorzy uśmiechają się do siebie pod nosem – Chyba nasz festyn naprawdę ma „szczęście” do ładnej pogody, bo ta co roku nigdy nie zawodzi i zawsze dopisuje.

 A na placu za kościołem już od kilku dni osoby zaangażowane w przygotowania do festynu uwijają się jak mrówki - tu trzeba coś sprawdzić, tam zajrzeć – tak dla pewności, żeby wszystko było dopięte na przysłowiowy „ostatni  guzik”. Po uroczystej Mszy Świętej i tradycyjnym przemarszu wszystkich przybyłych na plac nastąpiło uroczyste otwarcie Festynu Św. Bartłomieja przez Wójta naszej gminy – Pana Józefa Grochowskiego. No a potem – jak co roku – na scenie zaczęły królować muzyka, śpiew i taniec. Zarówno mieszkańcy, jak i goście spoza naszej gminy  tłumnie przybyli aby podziwiać gwiazdy tego wieczoru: obdarzoną niezwykłym głosem Mirellę, ćwierćfinalistę programu DISCO STAR.

Swoje umiejętności taneczne zaprezentowała też grupa tameczna ,,MAGNETIC” pod wodzą instruktorki tańca – Pani Gosi Makowskiej. Wszystkie dzieciaki po występie otrzymały piękne pamiątkowe dyplomy oraz nagrody za udział w festynie.

Późny wieczór to wspaniałe wstępy Gwiazd Wieczoru, zapierający dech w piersiach  pokaz sztucznych ogni i dyskoteka pod chmurką. Pełen wrażeń i świetnej zabawy dzień minął bardzo szybko, aż żal było wracać do domu. Eh…szkoda, że do następnego festynu trzeba czekać cały długi rok...