Kontrast
Rozmiar czcionki
Mapa strony
Szukaj na stronie

Festyn Św. Bartłomieja 2014

Z rana wszyscy patrzyli w niebo. Deszczowa sobota i ołowiane chmury na niebie w niedzielny poranek nie zwiastowały niczego dobrego. Nasz festyn ma jednak szczęście do pogody  więc znów się udało. Z każdą godziną pogoda się poprawiała i dzięki temu moc przygotowanych atrakcji nie poszła na marne a ilość gości  przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.
Od kilku lat ogromny wkład w przygotowanie festynu mają ludzie związani z naszym ośrodkiem kulturalnym na czele z opiekunem Świetlicy Wiejskiej Tomaszem Kuleszą. Pięknie udekorowany namiot Koła Gospodyń ,,Kulesianki" przyciągał nie tylko wyglądem zewnętrznym. W środku nasze gospodynie częstowały przybyłych gości swojskim ciastem i innymi pysznościami, które własnoręcznie przygotowały. Gościnność i dobry nastrój udzielały się wszystkim odwiedzającym. Na scenie królowała muzyka,taniec i śpiew. Mieszkańcy naszej Gminy tłumnie przybyli aby podziwić nie tylko gwiazdy tego wieczoru czyli zespoły: Klimat, Extaited oraz Magdę Durecką. Przyszli oklaskiwać swoje rodzinne talenty wokalne i taneczne. Występy Młodzieży  zostały podzielone na dwie części. O godz. 16:40 wystąpiły młodsze dzieci oraz grupa taneczna ,,MAGNETIC JUNIOR". Druga część o godz. 18:15 to widowisko taneczno- wokalne z udziałem naszych najzdolniejszych dziewcząt: Joanny oraz Kingi i starszej grupy tanecznej ,,MAGNETIC". Dużą niespodzianką był solowy wstęp pani Małgorzaty Makowskiej-instruktorki tańca, która opiekuje się naszymi tancerzami. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszył się koncert zespołu "Rokietnica" Po raz kolejny okazało się, że ogromne emocje i zainteresowanie wywołuje to co rodzime, własne, wywodzące się z naszej Gminy.

Późny wieczór to wspaniałe wstępy Gwiazd oraz to co stało się tradycją i wszyscy na ten moment czekają, czyli niesamowity  pokaz sztucznych ogni... Dzień minął bardzo szybko, pełen wrażeń i ogromnych emocjii a plac parafialny wypełniony po brzegi naszymi gośćmi ze wszystkich stron województwa, dodawał otuchy i wiary w sens przygotowań do całej imprezy. Pozostanie wiele wspomnień i oczekiwanie na kolejny Festyn Św. Bartłomieja a pogoda...znów dopisze...musi...