Kontrast
Rozmiar czcionki
Mapa strony
Szukaj na stronie

Grupy taneczne

Na początek cofnijmy się nieco w czasie i sięgnijmy do historii powstania grupy   tanecznej   w naszym CKE. Pierwszy zespół powstał jesienią 2011 roku, jego skład ulegał pewnym kosmetycznym zmianom, jednak ostatecznie udało się stworzyć stałą "ekipę" o energetycznej nazwie "MAGNETIC"

Z chwilą powstania Centrum Kultularno-Edukacyjnego została poszerzona perspektywa rozwoju młodzieży. Formą aktywności, która funkcjonuje od samego początku założenia tej placówki są zajęcia z tańca nowoczesnego . Zostały one stworzone z myślą o młodzieży lubiącej ruch, wysiłek fizyczny, pełnej energii i chęci do nauki.

W roku 2015 udało się stworzyć dwie grupy taneczne - młodszą ,,Magnetic'' i starszą ,,Cosmo''. Obie grupy taneczne co jakiś czas przechodzą małe "kosmetyczne zmiany" - jedne osoby odchodzą, a na ich miejsce pojawiają się nowe. Jeśli ktoś ma poczucie rytmu, umie, a przede wszystkim chce tańczyć to zapraszamy do nas !!! Oba zespoły taneczne są otwarte dla każdego młodego, tanecznego talentu !

Dzięki występom do grup tanecznych zaczęły zgłaszać się nowe osoby w skutek czego, w 2019 r. powstała nowa, trzecia już grupa taneczna ,,Magnusie'', którą tworzą dzieciaki w wieku 5 - 7 lat. Obecne liczy 16 osób.

Zajęcia taneczne dla najmłodszych to przede wszystkim zabawa ruchowo-rytmiczna, kształtująca w nich poczucie rytmu i synchronizację ruchów. Poprzez uczestnictwo w zajęciach dzieciaki kształtują prawidłową postawę ciała, poprawiają gibkość, koordynację ruchową wzmacniającą poszczególne partie mięśniowe. Taniec rozwija kreatywność i wyobraźnie, ale szczególnie przynosi wiele radości i jest doskonałą formą integracji i spędzenia wolnego czasu. Uczą się pierwszych kroków i układów tanecznych.

Zespoły spotykają się na próbach w każdy piątek i ćwiczą pod czujnym i doświadczonym okiem doskonałej instruktorki - pani Małgorzaty Makowskiej, zdobywczyni wielu nagród. Czerpiąc inspiracje z wielu źródeł tworzy ona mieszankę o unikalnych, gorących rytmach, a jej układy zaskakują dynamiką i dużą dawką energii oraz wyrazem artystycznym. Celem zajęć jest poprawienie koordynacji ruchowej i pamięci ruchowo - tanecznej. Ponadto cotygodniowe treningi pomagają pokonać nieśmiałość i dodają pewności siebie przed występami na scenie.

Nasi tancerze prezentują swoje umiejętności podczas,, Kuleskiej Majówki ,, Festynu  Świętej Rodziny oraz Festynu św. Bartłomieja Apostoła  w naszej parafii; biorą też udział w  corocznych pokazach tanecznych - m.in w Powiatowych Prezentacjach Tanecznych „Wesoły Pląs” organizowanych przez GOK w Czyżewie.

 

Zajęcia odbywają się w każdy piątek :

- grupa ,,MAGNUSIE'' - 13.00-14.00

- grupa ,,MAGNETIC'' - 14.00-15.00

- grupa ,,COSMO'' - 15.00 16.00

 

Tanecznym krokiem grupa Magnetic oraz Cosmo

Aktualności

Taniec Aniołów podczas Koncertu Kolęd i Pastorałek w roku 2024

Taniec Aniołów podczas Koncertu Kolęd i Pastorałek w roku 2024

31.01.2024

W tym roku grupa ,,Magnetic" i ich piękne, taneczne wykonanie, na który z niecierpliwością wszyscy czekali. Taneczne dzieciaki pokazały na co ich stać . Ich występ z szarfami do pięknej piosenki Hallelujah wprowadził zdziwienie i zachwyt wielu zgromadzonych osób.

więcej
Mikołajkowe zajęcia taneczne w CKE 2023r.

Mikołajkowe zajęcia taneczne w CKE 2023r.

20.12.2023

Czujecie już świąteczny klimat?! Chcecie naładować się pozytywną energią na nadchodzące przygotowania świąteczne? Mamy na to sposób…

Wielkimi krokami zbliża się grudzień, a  wraz z nim świąteczna niespodzianka przygotowana przez dzieci z Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Kuleszach Kościelnych. Taneczny wykon przygotowany przez grupy taneczne Magnusie, Magnetic oraz Cosmo. Niespodzianka ta praca wykonana przez naszą Małgosię Makowską, która jest instruktorem tych tanecznych talentów.

Życzymy wszystkim pomyślności i sukcesów w Nowym Roku.

 

więcej
TANECZNIE NA DZIEŃ MAMY I TATY

TANECZNIE NA DZIEŃ MAMY I TATY

26.06.2023

26. czerwca odbył się uroczysty występ dzieci z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały piosenki i wiersze, a także taniec dla rodziców i zaproszonych gości. Na koniec wręczyły rodzicom upominki – własnoręcznie wykonane czerwone serduszka. Wszystko udało się znakomicie, a rozradowane dzieci zawołały chórem: „Jest taki jeden dzień, jedyny w roku, to święto Mamy i Taty! Łza się kręci w oku. O tym ważnym dniu dobrze pamiętają, bo swoich rodziców baaaardzoooo kochają!”

więcej
My tam będziemy ,,WESOŁY PLĄS"         16 04.2023r. Czyżew.

My tam będziemy ,,WESOŁY PLĄS" 16 04.2023r. Czyżew.

12.04.2023

Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie serdecznie zaprasza na Powiatowe Prezentacje Taneczne "Wesoły Pląs", które odbędą się w niedzielę, 16 kwietnia 2023 roku. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00 w sali widowiskowej ośrodka kultury przy ulicy Mazowieckiej 34.

więcej