Kontrast
Rozmiar czcionki
Mapa strony
Szukaj na stronie

Wesoły Pląs -Czyżew 2024r.

W dniu 14 kwietnia 2024 roku, niedziela, Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie był gospodarzem XXII Powiatowej Prezentacji Zespołów Tanecznych "Wesoły Pląs 2024". Zgłosiła się rekordowa ilość  zespołów tanecznych w sumie było 29 zespołów.

W pierwszej części wydarzenia, która rozpoczęła  się o godzinie 12.00, publiczność zobaczyła występy zespołów tanecznych o zróżnicowanym wieku i poziomie zaawansowania. Prezentację rozpoczął  "Zespół „Taneczny Mix” z grupy najmłodszej z GOK Czyżew. Centrum Kulturalno-Edukacyjne z Kulesz Kościelnych zaprezentowało dwie grupy taneczne ,,Magnusie" - tytuł Magic oraz ,,Magnetic" pt .-Gdzie jest skarb. Do przeglądu przygotowała dzieci Małgorzata Makowska. Zwieńczeniem pierwszej części przeglądu było wręczenie pamiątkowych dyplomów, statuetek oraz sesja zdjęciowa.

Druga część prezentacji rozpoczęła się o godzinie 14.00, gdzie swoje umiejętności zaprezentowali - "Zespół Gimnastyki Artystycznej" z GOK Czyżew, "COOLSIAKI" ze Szkoły Podstawowej w Kuleszach Kościelnych- do występu przygotowała dzieci pani Ewa Dmochowska, której serdecznie gratulujemy wspaniałego występu, natomiast  z CKE z Kulesz Kościelnych  wystąpiła trzecia przygotowana  grupa taneczna  ,,Cosmo”, którą do występu przygotowała niezastąpiona Małgorzata Makowska. Podobnie jak w pierwszej części, po występach odbyła się  się ceremonia wręczenia dyplomów i statuetek oraz możliwość wykonania zdjęć.

Wydarzenie to było  świętem tańca dla uczestników i widzów, prezentującym talent i ciężką pracę młodych tancerzy z regionu. Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie już po raz dwudziesty drugi udowadnia, że taniec jest żywą i rozkwitającą formą sztuki w naszym regionie.

Wesoły Pląs -Czyżew 2024r.